ALLE VIL MED TIL HADERSLEV

16.07.2025 13:53

Mange AGF'ere rejser med holdet til sæsonpremieren på søndag.

Næst' år er her snart og på søndag åbner vi vores nye sæson i 3F Superligaen med en udekamp mod Sønderjyske i Haderslev. 

Og her ser det ud til at mange fans trodser sommerferie og køretid, og tager med for at bakke holdet op i den spændende premierekamp. 

Onsdag var der således allerede 800 billetter ude af de godt 1.300 som der er plads til på udebaneafsnittet. Så spillerne ser endnu en gang ud til at få en fantastisk opbakning på udebane i sæsonens første kamp. 

Dermed fortsætter en god tendens fra seneste sæson, hvor AGF'ere fyldte det ene udebaneafsnit efter det andet. 

Der er altså stadig godt 500 tilbage til udebaneafsnittet på Sydbank Park til kampen som starter søndag den 20. juli kl. 16. De kan hentes via linket herunder.